فارسی

معرفی کتاب

به دلیل مشکلاتی که در انتشار کتابهای الکترونیکی هست، مثل غیر مجاز بودن انتشار نسخه الکترونیکی کتابهای موجود در بازار یا انتشار برخی کتابها که حاوی مطالبی هستند که بعضاً انتشارشون دردسرساز خواهد شد، از این به بعد قصد دارم بیشتر به معرفی کتاب بپردازم و گهگاه هم کتابی رو برای دانلود کردن دوستان دیگر، اینجا قرار بدهم.

قبل از شروع، لازم میدونم بگم که نگاه من به یک کتاب، صرفاً نگاه یک خواننده ی معمولی است و به هیچ وجه تخصصی در معرفی و نقد کتاب ندارم. بنابراین نگاه ساده ی خودم به کتابهایی که میخونم رو اینجا می نویسم. به دلیل مشغله ی کاری و درسی زیادی که دارم، این معرفی کتابها احتمالاً با فاصله های نه چندان کم انجام خواهد شد!

از دوستانی که علاقمند به همکاری در گرداندن این سایت (یا سایت دیگه ای در مورد کتاب) هستند هم دعوت میکنم که با ایمیل ebooks@hamidcity.com تماس بگیرند و آمادگی خودشون رو اعلام کنند تا انشاءالله بتونیم سایت خوبی در زمینه ی کتاب راه اندازی کنیم.

اولین کتابی که میخوام معرفی کنم، کتاب «دو دنیا» اثر «گلی ترقی»، نویسنده ی ایرانی مقیم فرانسه است.

ترقی در این کتاب، مجموعه ای از خاطراتش رو به زبانی جذاب بیان کرده، طوری که خواننده در لحظه لحظه ی داستان، انتظار یک اتفاق رو میکشه. پیش و پس رفتن در زمان رو میشه یکی از ویژگیهای خوب این کتاب برشمرد.

داستانهای پرشور کودکی و نوجوانی ترقی با زبانی راحت و بدون لکنت بیان شده که فکر میکنم این مسئله هم خودش یکی از نکات جذاب این کتاب هست. در هر صورت اگر دلتون برای چند ساعت احساس شیرین کودکی و نوجوانی لک زده، خوندن این کتاب رو پیشنهاد میکنم. البته در کنار شیرینی هاش، تلخی هایی هم داره که لازمه ی یه زندگیه!

در ضمن، این کتاب توسط «انتشارات نیلوفر» منتشر شده است.

———————————————————————-

پانوشت: ببخشید که خیلی کوتاه نوشتم. اگر پیشنهادی درباره ی نحوه ی معرفی کتاب دارید، حتماً در قسمت نظرات بگید. حتماً به بهتر شدن این سایت کمک خواهد کرد.

شنبه, شهریور ۱۶ام, ۱۳۸۷ فارسی, معرفی کتاب, داستان ۳ دیدگاه »

«افسانه ی محبت» اثر صمد بهرنگی

کتاب «افسانه ی محبت» اثر صمد بهرنگی، داستان نویس، محقق، مترجم و شاعر ایرانی است.

این کتاب رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

افسانه ی محبت – حجم فایل: ۲۱۳ کیلوبایت

یکشنبه, اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۸۷ فارسی, ادبیات, داستان کوتاه, صمد بهرنگی بدون دیدگاه »

۸ داستان از نویسندگان جدید ایران

کتاب «۸ داستان از نویسندگان جدید ایران»، شامل ۸ داستان «آقا مهدی زیگزاگ دوز» نوشته ی «اکبر سردوز آمی»، «سنگ سیاه» اثر «محمدرضا صفدری»، «حفره» نوشته ی «قاضی ربیحاوی»، «جزیره بر آب» اثر «علی اصغر عبداللهی»، «عکاسی» نوشته ی «محمد محمد علی»، «آقا باور کن، آقا» نوشته ی «علی محمد اسفندیار»، «کره در جیب» نوشته ی «صمد طاهری» و «پدر و پسر» اثر «ناصر زراعتی» است. عنوان مقدمه ی این کتاب، «وجیزه ای در کارنامه ی این دفتر» نوشته ی «هوشنگ گلشیری» است.

کتابی که برای دانلود گذاشته ام، PDF شده ی کتابی به همین نام، منتشر شده در سال ۱۳۶۳ توسط نشر اسفار است. من هر چی در اینترنت جستجو کردم، اثر از چاپ جدید این کتاب ندیدم. اگر این کتاب به تازگی چاپ مجدد شده، دوستان اعلام کنند تا کتاب رو از روی سایت بردارم.

برای دانلود، روی لینک های زیر کلیک کنید:
«۸ داستان» – قسمت اول [حجم: ۴٫۴ مگابایت]
«۸ داستان» – قسمت دوم [حجم: ۴٫۵ مگابایت]
«۸ داستان» – قسمت سوم [حجم: ۳٫۸ مگابایت]

چهارشنبه, فروردین ۲۸ام, ۱۳۸۷ فارسی, هوشنگ گلشیری, ادبیات, داستان ۱ دیدگاه »

دو کتاب از صادق هدایت و چند PDF درباره ی هخامنشیان

شرمنده ام اگر دیر به دیر کتاب ها را اینجا می گذارم و شرمنده ترم بابت اینکه باز هم از صادق هدایت کتاب می گذارم! هنوز همه ی کتابهایی را که دارم دسته بندی نکرده ام و بعضی را هم که دسته بندی کرده ام، با مشکل حقوق ناشر و مؤلف و مترجم روبروست. انشاءالله همین روزها کتابهام رو دسته بندی می کنم و کتابهای بیشتری رو از نویسندگان بیشتری اینجا میگذارم.

اما دو کتاب امروز از صادق هدایت:

آینه ی شکسته

اسیر فرانسوی

و این هم کتابهایی درباره ی شاهان هخامنشی؛ کورش، کمبوجیه، داریوش، خشایارشا و …
شاهان هخامنشی

دوشنبه, فروردین ۲۰ام, ۱۳۸۶ فارسی, تاریخی, صادق هدایت ۱ دیدگاه »

دو کتاب از هوشنگ گلشیری و صادق هدایت

از امروز تصمیم دارم فقط و فقط کتابهایی را که نایاب است یا کلاً در بازار نیست اینجا بگذارم. این را هم بگویم که بنده از وجود یا عدم وجود همه ی کتابها در بازار خبر ندارم. لطفاً اگر کتابی در سایت قرار گرفت که به دلیل وجود آن در بازار، باعث از بین رفتن حق ناشر و مؤلف و مترجم آن شدم، حتماً اطلاع دهید تا آن را از روی سایت بردارم.

اما کتابهای امروز:

در ولایت هوا – مطلبی طنز از هوشنگ گلشیری

آتش پرستصادق هدایت

چهارشنبه, فروردین ۱۵ام, ۱۳۸۶ فارسی, هوشنگ گلشیری, صادق هدایت بدون دیدگاه »